Džiovinti šaltyje prieskoniai – palydovai virtuvės eksperimentuose

Džiovinti šaltyje prieskoniai – palydovai virtuvės eksperimentuose

     

Kad ir ką gamintumėte – keptumėte ryte kiaušinienę ar virtumėte pietums sriubą – šalia pagrindinių patiekalo ingredientų visuomet pagalvosite ir apie prieskonius, tiesa? Net ir įprasti lietuviškai virtuvei krapai ar česnakas, o gal jau prisijaukinti bazilikai ar raudonėlis privers jus pasakyti „mmm....“, ir suteiks patiekalui charakterio. Be to, prieskonių naudojimas leidžia sumažinti ir druskos kiekį patiekaluose.

Tiesa, receptuose prieskonių reikia vos šaukštelio, o kartais tik mažyčio žiupsnelio. Ir tas vienintelis žiupsnelis virtuvės eksperimentuose kartais pakeičia visą esmę: suteikia stiprų skonį, ypatingai gerai kvepia, savo spalva sužadina apetitą. Kiekvienas virtuvės šeimininkas rinktųsi tik tokius prieskonius.

                                                                                                 

Kodėl rinktis džiovintus šaltyje prieskonius?

Džiovinti šaltyje prieskoniai ir žolelės išlaiko savo skonį ir kvapą net ir po metų, lyg būtų ką tik nuskinti ir sudžiovinti. Tik reikia pasirūpinti tinkama pakuote ir jos sandarumu. Džiovinimas šaltyje leidžia išsaugoti žolelių ląstelių struktūrą, ir tai leidžia išlaikyti šviežią skonį, ryškią spalvą, ir kartais net labai aštrų kvapą.

Neatidarytą džiovintų šaltyje prieskonių pakuotę kambario temperatūroje ir ne šaldytuve galite laikyti daug metų. Liofilizacijos metu pašalintas vanduo slopina mikroorganizmų ir fermentų neigiamą poveikį maisto produktams. Todėl džiovintus šaltyje prieskonius puikiai tiks laikyti ne tik namuose, bet ir sodyboje ar kitoje rečiau lankomoje vietoje: atsivežei sezono pradžioje ir tikrai gali būti ramus, kad jų skonis, kvapas ir struktūra išliks tinkami visą sezoną.

O kai džiovintos šaltyje žolelės susilieja su kitais recepto ingredientais ir sudrėgsta, jos tampa tokio pat skonio, kaip ir šviežios. Net ir spalva yra ryškesnė nei paprastai džiovintų prieskonių, tad gamindami salotas dar ir paryškinsite savo patiekalą. Ir šis pasirinkimas aktualus ne tik žiemą ar rudenį: juk tikrai ne visi turime galimybę savo darželyje sodintis šviežius prieskonius ir jais mėgautis visą pavasarį ir vasarą.

Jei dar nebandėte džiovintų šaltyje prieskonių milteliais – nustebsite, kad nuo jų patiekalas netgi įgauna tą pačią spalvą, kaip ir prieskoniai. Ne, tai nereiškia, kad naudojate maistinius dažus – taip veikia natūralūs prieskoniai be jokių priedų! Trintos sriubos, padažai, troškiniai įgaus spalvas, kurios skatins ir pačių išrankiausiųjų apetitą. O ką kalbėti apie patiekalų išryškintą skonį!

Džiovintuose šaltyje prieskoniuose nėra pridėtinės druskos, o tai gera žinia ne tik sveikuoliams, bet ir siekiantiems sulieknėti – taip apgaunate savo skonio receptorius (netgi juos pamaloninate!) ir suvalgote reikiamą maisto porciją.

Mažiau yra daugiau! Ar gali taip būti? Tikrai taip. Neskubėkite švaistytis džiovintais šaltyje prieskoniais, nes jų skonio stiprumas yra gan koncentruotas, todėl ruošiant maistą jų reikės gerokai mažiau nei esate įpratę naudoti su įprastais prieskoniais. Pradėkite nuo žiupsnelio – padidinti visuomet suspėsite!

 

Prieskoninės žolelės, daržovės ir kiti prieskoniniai augalai jūsų virtuvėje

Druska ir pipirai. Ir daugiau nelabai ką rasdavome lietuviškoje virtuvėje. Na dar svogūnai ir česnakai. Vasarą prisidėdavo krapai, kas nors užsiaugindavo mairūno. Todėl dabar džiugu išbandyti gana platų prieskonių asortimentą, kurie džiugina mūsų gomurį įvairiais aromatais. 

Leiskite savo uoslei pasidžiaugti aromatais, o štai keletas derinių, kaip ir su kuo galite išbandyti džiovintus šaltyje prieskonius.

Sumaišykite 1-3 pasirinktas žoleles su alyvuogių aliejumi ir jį naudokite įvairiems pagardams. Tokį aliejų galite naudoti ir kepimui: pavyzdžiui, įmaišykite vos vos čili pipirų ir iškepkite ant tokio aliejaus rytinę kiaušinienę ar kitą patiekalą.

Makaronai su baziliku – klasika. Ar bandėte keptą cukiniją apibarstyti baziliku, raudonėliu ir petražolėmis?

Atsibodo virtos bulvės? Apibarstykite jas česnako ir čili džiovintais prieskoniais. Arba apkepinkite su čiobreliais.

Super Garden MixEat funkcija leis jums susikurti savo prieskonių miksus. Tai geriausias būdas savo virtuvėje turėti tobulai Jūsų skoniui pritaikytus prieskonius.

Ir nepamirškite, prieš einant į svečius – pas kaimynus, draugus, giminaičius – būtinai įsimeskite dovanų džiovintų šaltyje prieskonių: bus gera proga palyginti juos su įprastais prieskoniais, pašnekėti apie jų savybes, išbandyti eksperimentinių patiekalų ir gerai praleisti laiką prie vaišių stalo.

Newsletter

Be the first to know the news