„Supergarden“ sukurtas inovatyvus produktas "BITES" apdovanotas prizu

2019 m. birželio 19 d. KTU Nacionaliniame inovacijų ir verslo centre vykusiame Agro-maisto inovacijų konkurso „EIT Food Innovation Prizes 2019“ finale antrą vietą užėmė ir 5000 EUR apdovanota KTU Cheminės technologijos fakultete suburta komanda „Supergarden“. Komanda, sudaryta iš KTU ir UAB „Geld Baltic“ dalyvių, pristatė inovatyvius, šaltyje džiovintus vaisių, uogų ir daržovių užkandžius „BITES“

Šie maisto produktai buvo sukurti pagal pasirašytą MTEP sutartį, kai 2018 m. pabaigoje įmonė „Geld Baltic“ kreipėsi į KTU Maisto mokslo ir technologijos katedros docentą Joną Damašių, su mintimi kurti naujus produktus.

Kaip teigia Doc. J. Damašius: „Tai sėkmingo bendradarbiavimo tarp mokslo ir verslo pavyzdys. Sukūrus užkandžius, norėjosi pasitikrinti, ar gautų produktų idėją yra išskirtinė ir įdomi, todėl užsiregistravome ir sudalyvavome konkurse, komandos pavadinimui panaudodami įmonės prekinį ženklą „Supergarden“.   

Produktų sudėtyje nėra jokio pridėtinio cukraus ar dažiklių. Daugiau nei 50% naujų produktų sudėties sudaro šaltyje džiovinti vaisiai, uogos ir daržovės. Šie produktai pasižymi aukšta maistine ir biologine verte.

„Naujo produkto idėja buvo formuluota taip, kad tai būtų sveikas ir skanus produktas. Siekiame pakeisti nesveiko užkandžiavimo įpročius, ypač tarp vaikų. Norime pasiūlyti sveikus užkandžus, vietoj sausainių ar šokoladų, šaltyje džiovintų vaisių, uogų ir daržovių pagrindu sukurtus skanėstus“, – sako „UAB „Geld Baltic“  direktorė Laura Kaziukonienė.

Nauji produktai yra orientuoti į aktyvius ir užsiėmusius miesto gyventojus, keliautojus, skirti visiems, kurie propaguoja sveiką gyvenseną.„Šio projekto metu patobulinau įgūdžius maisto mokslo srityje ir supratau, ką reiškia idėją paversti realybe. Labai džiaugiuosi, kad kartu su docentu J. Damašiumi pavyko sukurti išskirtinį ir natūralų maisto produktą“,– sako „Supergarden“ komandos narė, KTU Pramoninės biotechnologijos magistrantūros studentė Aušrinė Žiūkaitė. Konkurse „Super Garden“ komandai taip pat atstovavo UAB „Geld Baltic“ darbuotojos Giedrė Diponienė ir Jovita Abliauliūnaitė

     

                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Naujienlaiškis

Sužinokite naujienas pirmieji