AVIŽINIAI SAUSAINIAI SU OBUOLIAIS IR VYŠNIOMIS

Užkandis Gaminimo trukmė: 30 min.

Ingredientai

200 g minkšto sviesto
200 g rudojo cukraus
1 didelio kiaušinio
1 stiklinės (140 g) miltų
2 stiklinių (140 g) gretai paruošiamų (smulkių) avižinių dribsnių
½ arb. š. kepimo miltelių
½ arb. š. druskos
1 indelio (apie 4 saujų) „Supergarden“ šaltyje džiovintų vaisių ar uogų (obuolių, vyšnių, granatų, slyvų, spanguolių, kt.)

Gaminame

1. Įkaitinkite orkaitę iki 180°C temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite kepimo skardą.
2. Sviestą sudėkite į didesnį dubenį ir elektriniu plaktuvu išplakite iki purumo. Suberkite rudąjį cukrų ir išplakite. Įmuškite kiaušinį ir dar kartą išplakite iki vientisos masės.
3. Kitame dubenyje sumaišykite miltus, smulkius (greito paruošimo) avižinius dribsnius, kepimo miltelius ir druską. Suberkite miltų mišinį į sviesto plakinį ir išmaišykite. Įmaišykite pasirinktus šaltyje džiovintus vaisių gabalėlius ar uogas (aš kepiau dviejų rūšių sausainius: su obuoliais ir spanguolėmis, ir su slyvomis ir granatais).
4. Semkite po nedidelį šaukštą tešlos ir tarp drėgnų delnų suformuokite apvalius rutuliukus. Išdėliokite juos ant kepimo skardų, palikdami kelių centimetrų tarpus. Kiekvieną tešlos rutuliuką švelniai paspauskite, kad taptų šiek tiek plokščias.
5. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 15-18 minučių, kol taps gražiai auksinės spalvos. Sausainių karšteliai turi būti traškūs, o vidus – minkštas. Neimkite iš kepimo skardos sausainių dar karštų, leiskite jiems kiek pastovėti ir sutvirtėti.

Kiti receptai

Naujienlaiškis

Sužinokite naujienas pirmieji